Lumisource Daniella 24" Counter Stool in Camel Leatherette & Black Metal (Set of 2) B24-DNLA2 BKPUCAM2
Lumisource B24-DNLA2 BKPUCAM2 Daniella 24" Counter Stool in Camel Leatherette & Black Metal (Set of 2)
Features:
• Includes two counter stools
• Industrial styling
• Fixed counter height
• Faux leather upholstery
• Padded seat and backrest
• Indoor use only
• 250 lbs. weight limit (each)
• Assembly Required
Dimensions: 21"D x 19.5"W x 33"H, Seat To Floor: 24.5", Seat Depth: 15", Inside Seat Width: 15.25", Seat To Footrest: 16", Backrest Height: 9", Seat To Back Angle: 106 degrees