Lumisource Daniella 24" Counter Stool in Camel Leatherette & Black Metal (Set of 2) B24-DNLA2 BKPUCAM2
Thumbnail Filmstrip of Daniella 24" Counter Stool in Camel Leatherette & Black Metal (Set of 2) Images
    Daniella 24" Counter Stool in Camel Leatherette & Black Metal (Set of 2)
    Purchase Daniella 24" Counter Stool in Camel Leatherette & Black Metal (Set of 2)
    FREE DELIVERY + NO SALES TAX* + PRICE MATCH!
    COUPON ALERT! SAVE UP TO 10% OFF - CLICK HERE.
    Brand: Lumisource
    Shop The Entire Daniella Collection!
    SKU: B24-DNLA2 BKPUCAM2
    Availability: OUT OF STOCK
    *More Coming ETA 6/18/2026 to 6/28/2026, Reserve Yours Now!
    Delivery and Options
    Free UPS/FedEx Delivery in 5-7 Days:
    Lumisource B24-DNLA2 BKPUCAM2 Daniella 24" Counter Stool in Camel Leatherette & Black Metal (Set of 2)
    Features:
    • Includes two counter stools
    • Industrial styling
    • Fixed counter height
    • Faux leather upholstery
    • Padded seat and backrest
    • Indoor use only
    • 250 lbs. weight limit (each)
    • Assembly Required
    Dimensions: 21"D x 19.5"W x 33"H, Seat To Floor: 24.5", Seat Depth: 15", Inside Seat Width: 15.25", Seat To Footrest: 16", Backrest Height: 9", Seat To Back Angle: 106 degrees
    • Weight: 14.00
    • Weight Capacity: 250 lbs (each)
    • UPC: 681144130947
    • Lumisource-B24DNLA2BKPUCAM2
    Still unsure? We may be able to send you a swatch, please ask!
    ** Please Note: Some dimensions like seat height and arm height may be rounded up or down.
    What Customers Are Saying
    No Reviews Yet, Be the First!
    Shipping Information
    GROUND - UPS - FEDEX
    LTL - FREIGHT - CURBSIDE / THRESHOLD - Scheduled Appointment
    Freight shipments are curbside delivery.
    WHITE GLOVE DELIVERY - Scheduled Appointment
    Complete the Collection!
    Write a review for Daniella 24" Counter Stool Camel Leatherette Black Metal (Set of 2)