Lumisource Symphony 26" Counter Stool in Black Leatherette & Walnut Finish (Set of 2) B26-SYMPQ WLBK2
Thumbnail Filmstrip of Symphony 26" Counter Stool in Black Leatherette & Walnut Finish (Set of 2) Images
    Symphony 26" Counter Stool in Black Leatherette & Walnut Finish (Set of 2)
    Purchase Symphony 26" Counter Stool in Black Leatherette & Walnut Finish (Set of 2)
    FREE DELIVERY + NO SALES TAX* + PRICE MATCH!
    COUPON ALERT! SAVE UP TO 10% OFF - CLICK HERE.
    Brand: Lumisource
    Shop The Entire Curvo Collection!
    SKU: B26-SYMPQ WLBK2
    Availability: IN STOCK
    Delivery and Options
    Free UPS/FedEx Delivery in 5-7 Days:
    Lumisource B26-SYMPQ WLBK2 Symphony 26" Counter Stool in Black Leatherette & Walnut Finish (Set of 2)
    Features:
    • Includes two counter stools
    • Mid-Century Modern styling
    • Fixed counter height
    • 360 degree swivel
    • Curved bent wood armrests
    • Indoor use only
    • Assembly required
    Dimensions: 20.5"D x 21.5"W x 36.75"H, Seat To Floor: 26", Seat Depth: 15", Inside Seat Width: 17", Seat To Footrest: 17.5", Backrest Height: 12", Armrest Height: 8", Armrest Length: 8", Seat To Back Angle: 105°
    • Weight: 16.00
    • Weight Capacity: 250 lbs
    • UPC: 681144444556
    • Lumisource-B26SYMPQWLBK2
    Still unsure? We may be able to send you a swatch, please ask!
    ** Please Note: Some dimensions like seat height and arm height may be rounded up or down.
    What Customers Are Saying
    No Reviews Yet, Be the First!
    Shipping Information
    GROUND - UPS - FEDEX
    LTL - FREIGHT - CURBSIDE / THRESHOLD - Scheduled Appointment
    Freight shipments are curbside delivery.
    WHITE GLOVE DELIVERY - Scheduled Appointment
    Complete the Collection!
    Write a review for Symphony 26" Counter Stool Black Leatherette Walnut Finish (Set of 2)