Walker Edison 52" Wood TV Stand with Four Doors in Matte Black W52C4DOBL
Walker Edison W52C4DOBL 52" Wood TV Stand with Four Doors in Matte Black
Features:
• Stylish, classic design
• Solid Asian hardwood construction
• Rich, black finish
• Accommodates most flat-panel TVs up to 55 in.
• Sturdy design to supports holds 250 lbs.
• Attractive, solid doors and glass-panes doors
• Adjustable shelving provides ample storage space for A/V components
• Ships ready-to-assemble with necessary hardware and tools
• Assembly instructions included with toll-free number and online support
Dimensions: 53"W x 16"D x 24"