World Interiors Artezia 24" Adjustable Crank Side Table in Black Finish Cast Iron ZWAT24MB
Thumbnail Filmstrip of Artezia 24" Adjustable Crank Side Table in Black Finish Cast Iron Images
    Artezia 24" Adjustable Crank Side Table in Black Finish Cast Iron
    Purchase Artezia 24" Adjustable Crank Side Table in Black Finish Cast Iron
    FREE DELIVERY + NO SALES TAX* + PRICE MATCH!
    COUPON ALERT! SAVE UP TO 10% OFF - CLICK HERE.
    Shop The Entire Artezia Collection!
    SKU: ZWAT24MB
    Availability: OUT OF STOCK
    *More Coming ETA 7/22/2026 to 8/1/2026, Reserve Yours Now!
    Delivery and Options
    Free UPS/FedEx Delivery in 5-7 Days:
    World Interiors ZWAT24MB Artezia 24" Adjustable Crank Side Table in Black Finish Cast Iron
    It's Important to Note:
    Features:
    • 24" diameter side table with round cast iron top
    • Round top has a lipped edge on the underneath side
    • Adjustable crank mechanism on base can be turned to raise / lower height by 6"
    • Tripod base and adjustable rod in matte black
    • Assembly required
    • 1 year limited manufacturer's warranty
    Dimensions: 24"W x 24"D x 18 to 24"H, Legs: 5"W x 2"D x 17 to 23"H, Table Top Thickness: 1"
    • Weight: 44.00
    • UPC: 817725021391
    • World-Interiors-ZWAT24MB
    Still unsure? We may be able to send you a swatch, please ask!
    ** Please Note: Some dimensions like seat height and arm height may be rounded up or down.
    Watch the Movie
    What Customers Are Saying
    No Reviews Yet, Be the First!
    Shipping Information
    GROUND - UPS - FEDEX
    LTL - FREIGHT - CURBSIDE / THRESHOLD - Scheduled Appointment
    Freight shipments are curbside delivery.
    WHITE GLOVE DELIVERY - Scheduled Appointment
    Complete the Collection!
    Recently Viewed Products
    Write a review for Artezia 24" Adjustable Crank Side Table Black Finish Cast Iron