World Interiors Artezia 30" Adjustable Crank Side Table in Walnut Finish Acacia Wood & Iron ZWAT30WN
Thumbnail Filmstrip of Artezia 30" Adjustable Crank Side Table in Walnut Finish Acacia Wood & Iron Images
    Artezia 30" Adjustable Crank Side Table in Walnut Finish Acacia Wood & Iron
    Purchase Artezia 30" Adjustable Crank Side Table in Walnut Finish Acacia Wood & Iron
    FREE DELIVERY + NO SALES TAX* + PRICE MATCH!
    COUPON ALERT! SAVE UP TO 10% OFF - CLICK HERE.
    Shop The Entire Artezia Collection!
    SKU: ZWAT30WN
    Availability: OUT OF STOCK
    *More Coming ETA 7/22/2026 to 8/1/2026, Reserve Yours Now!
    Delivery and Options
    Free UPS/FedEx Delivery in 5-7 Days:
    World Interiors ZWAT30WN Artezia 30" Adjustable Crank Side Table in Walnut Finish Acacia Wood & Iron
    It's Important to Note:
    Features:
    • 30" diameter side table with solid acacia wood top
    • Round top with beveled edges
    • Adjustable crank mechanism on base can be turned to raise / lower height by 6"
    • Tripod base and adjustable rod in antique zinc finish
    • Assembly required
    • 1 year limited manufacturer's warranty
    Dimensions: 30"W x 30"D x 30.5 to 42.75"H, Legs: 2"W x 2"D x 29.75"H, Distance Between Legs: 13", Table Top Thickness: 1"
    • Weight: 77.40
    • UPC: 817725021414
    • World-Interiors-ZWAT30WN
    Still unsure? We may be able to send you a swatch, please ask!
    ** Please Note: Some dimensions like seat height and arm height may be rounded up or down.
    Watch the Movie
    What Customers Are Saying
    No Reviews Yet, Be the First!
    Shipping Information
    GROUND - UPS - FEDEX
    LTL - FREIGHT - CURBSIDE / THRESHOLD - Scheduled Appointment
    Freight shipments are curbside delivery.
    WHITE GLOVE DELIVERY - Scheduled Appointment
    Complete the Collection!
    Recently Viewed Products
    Write a review for Artezia 30" Adjustable Crank Side Table Walnut Finish Acacia Wood Iron