World Interiors Artezia 24" Adjustable Crank Side Table in Walnut Finish Acacia Wood & Iron ZWAT24WN
Thumbnail Filmstrip of Artezia 24" Adjustable Crank Side Table in Walnut Finish Acacia Wood & Iron Images
    Artezia 24" Adjustable Crank Side Table in Walnut Finish Acacia Wood & Iron
    Purchase Artezia 24" Adjustable Crank Side Table in Walnut Finish Acacia Wood & Iron
    FREE DELIVERY + NO SALES TAX* + PRICE MATCH!
    COUPON ALERT! SAVE UP TO 10% OFF - CLICK HERE.
    Shop The Entire Artezia Collection!
    SKU: ZWAT24WN
    Availability: IN STOCK
    Delivery and Options
    Free UPS/FedEx Delivery in 5-7 Days:
    World Interiors ZWAT24WN Artezia 24" Adjustable Crank Side Table in Walnut Finish Acacia Wood & Iron
    It's Important to Note:
    Features:
    • 24" diameter side table with solid acacia wood top
    • Round top with beveled edges
    • Adjustable crank mechanism on base can be turned to raise / lower height by 6"
    • Tripod base and adjustable rod in antique zinc finish
    • Assembly required
    • 1 year limited manufacturer's warranty
    Dimensions: 24"W x 24"D x 17.5 to 24.5"H, Legs: 8"W x 2"D x 17, 24"H, Table Top Thickness: 1"
    • Weight: 36.30
    • UPC: 817725021407
    • World-Interiors-ZWAT24WN
    Still unsure? We may be able to send you a swatch, please ask!
    ** Please Note: Some dimensions like seat height and arm height may be rounded up or down.
    Watch the Movie
    What Customers Are Saying
    No Reviews Yet, Be the First!
    Shipping Information
    GROUND - UPS - FEDEX
    LTL - FREIGHT - CURBSIDE / THRESHOLD - Scheduled Appointment
    Freight shipments are curbside delivery.
    WHITE GLOVE DELIVERY - Scheduled Appointment
    Complete the Collection!
    Write a review for Artezia 24" Adjustable Crank Side Table Walnut Finish Acacia Wood Iron